Sirius Black a dcera Viktorie Taggartové 5

21. října 2007 v 18:23 | H.A.R.E.M. |  sbadvt
5.kapitola - NÁHRDELNÍK
Ve Velké síni panovalo obvyklé vzrušení a neklid, po kterém následoval Brumbálův projev. Byla jako vždy vyzdobena vznášejícími se svícemi, které mírně osvětlovaly tváře studentů. Alex seděla u učitelského stolu po pravém boku profesorky McGonagallové. Právě byla zabrána do vážné debaty s Hagridem, který obsadil hned tři místa najednou a mávnul rukou tak mocně, že skoro skolil na zem maličkého profesora Kratiknota. Ten si na základě bohatých zkušeností odsedl několik míst dál. Alex se znepokojeně rozhlížela po sálu, jelikož Harry nebyl poblíž Rona a Hermiony ani nikde jinde u nebelvírského stolu.

Věděla, že Brumbál vzal Harryho nepřítomnost také v úvahu a že hlídky kolem bradavického hradu se rozšířily nejen o ministerské bystrozory, ale i o členy fénixova řádu. Brumbál se už pomalu připravoval k projevu. Dveře od Velké síně se otevřely. Objevila se osoba s krví zalitou tváří. Harry Potter rychle proběhl od dveří ke svému místu mezi Ronem a Hermionou a snažil se nevnímat zvědavé pohledy svých spolužáků. Brumbál tedy zanedlouho vstal a promluvil k celé síni : ,,Vítám vás všechny do nového školního roku a přeji vám krásný a příjemný večer. Jako každý rok vás musím upozornit na školní řád, který v tuto chvíli visí na dveřích kanceláře pana Filche. Pokud vás nenapadne nějaká činnost, jež by stála za uskutečnění o volných večerech, pan Filch vám jistě více než ochotně bude školní řád i předčítat." V koutkách mu pobaveně zaškubalo.
,,A teď mi dovolte, abych s nesmírným potěšením přivítal v našem profesorském sboru profesorku Owenovou, která vyhověla mé prosbě a přijala místo učitelky studia mudlů. Studium mudlů se od letošního roku stává povinným předmětem pro všechny ročníky."
Při jeho slovech se ozval hlasitý nesouhlas zejména od zmijozelského stolu.
Alex na to nijak nereagovala, bylo na ni znát, že tuto reakci od zmijozelu očekávala.
,,Stejně tak vítám i profesora Křiklana, který se ujme vyučování lektvarů," pokračoval Brumbál, ,,profesor Snape se stává učitelem obrany proti černé magii."
První termín výletu do Prasinek byl naplánován na polovinu října.
Alex se nechtělo do chladného a vichřivého počasí a raději zůstala na hradě.
Šla k Brumbálově pracovně, jelikož chtěla projednat jistě záležitosti kolem řádu, ale ředitel byl mimo Bradavice. Koneckonců ji to ani nijak nepřekvapilo. Brumbál teď v Bradavicích mnoho času nepobyl.
Vracela se tedy dlouhou chladnou chodbou ke svému kabinetu. Z protější uličky se náhle vynořil Hagrid, ve tváři bílý jako smrt a uháněl k ní.
,,Hagride, děje se snad něco?"
,,Alex…stalo se něco strašnýho…zlá kletba…v Prasinkách…" drmolil ze sebe a stále nemohl pořádně popadnout dech.
,,Cože? Hagride co se stalo?"
,,Je to náhrdelník plný černé magie. Profesor Kratiknot je ve vážným stavu, je v bezvědomí. Nejspíš ho odvezou ke Svatýmu Mungovi."
,,Kde je ten náhrdelník teď?"
,,Už ho má na starosti profesor Snape. Harry, Ron a Hermiona byli u toho."
,,Hagride, okamžitě zajdi za profesorkou McGonagallovou. Já jdu pro ty tři.
Přijdeme za vámi do kabinetu."
Hagrid pouze přikývl a vydal se nahoru po kamenném schodišti.
V krbu v kabinetu profesorky McGonagallové tančily zářivé oslňující plameny. Občas hlasitě zapraskaly a na čas přerušili vyprávění Harryho a ostatních.
,,Takže vy jste viděli, co se stalo profesorovi?"
,,Ano paní profesorko. Šli jsme pár metrů za profesorem," ujal se slova Harry,
,,vypadal podivně, právě vyšel od Tří košťat a mířil přímo k hradu. Omylem do něj vrazil jeden procházející kouzelník a balíček, který nesl, se převrátil a vypadl z něj ten náhrdelník. Profesor Kratiknot ho uchopil, vznesl se do vzduchu a naráz se zhroutil k zemi."
Alex, jež stála u okna a sledovala dění venku, se teď otočila k Harrymu.
,,Harry, chceš nám ještě něco říct?"
Harryho její dotaz zaskočil, protože si byl jistý, na co se ptá.
,,No…mám podezření, že náhrdelník dal profesorovi Draco Malfoy."
,,Malfoy? Proč si to myslíte Pottere?" zeptala se ho šokovaně profesorka.
,,Malfoy si před začátkem školního roku něco zamlouval u Borgina a Burkese a potřeboval ještě poradit jak opravit nějakou věc. A já si myslím, že koupil ten náhrdelník a dal ho profesorovi, aby ho předal někomu v Bradavicích."
,,Pottere, ale my přece nemůžeme Malfoye obvinit jen proto, že navštívil obchod, kde byl ten náhrdelník pravděpodobně zakoupen. Navíc Malfoy dnes v Prasinkách vůbec nebyl, odpykával si u mě školní trest. Nyní zajdu za profesorem Kratiknotem na ošetřovnu. Přeji vám pěkný den."
Harry, Ron a Hermiona odešli z kabinetu a hned na to se k nim přidala i Alex.
,,Sirius nám říkal o tvém podezření vůči Malfoyovi," promluvila k Harrymu.
,,A co si o tom myslíš Alex?" zeptal se Harry, doufajíc v podporu své teorie.
,,Ačkoliv mnohým se zdá, že je to zcela nesmyslné, já bych to tolik nezavrhovala. Pachatel sice dokonale vybral osobu, který by měla náhrdelník přinést do hradu, přesto byl jeho plán naprosto jednoduchý a ne moc dobře promyšlený. Dát věc plnou černé magie profesorovi, bylo celkem chytré, jelikož by ho nikdo nepodezíral, i přesto, že hlídky kolem pozemků hradu jsou nejméně dvojnásobně posíleny a Filch tady neustále pobíhá s tím svým čidlem tajemství.
Ale náhrdelník se mohl stát osudným úplně někomu jinému, než plánované osobě. Doufám, že se z toho profesor Kratiknot dostane."
Povzdechla si, dala ruce křížem a začala procházet chodbou.
,,Takže si myslíš, že by to mohl být Malfoy?"
,,Já nevím Harry. Rozhodně bych to nevylučovala."
,,Ale Alex, dyť Malfoyovi je šestnáct! Přece by ho Vodemort nemohl udělat v šestnácti Smrtijedem!" připomněla ji Hermiona, jež zjevně nemohla pochopit, že by někdo s touto teorií mohl souhlasit.
,,Voldemortovi je jedno, jestli je ti šestnáct nebo padesát Hermiono.
Myslíš, že ho zajímá, jestli při tom šestnáctiletý kluk přijde o život?
Myslíš, že se ohlíží nad tím, jaké nebezpečí hrozí jeho Smrtijedům?
Jeho zajímá jenom moc a dobře splněné úkoly, které pro něj vykonají jeho stoupenci. Jemu zkrátka nezáleží na životě mladého člověka.
Hlavní je, že pro něj splní svůj úkol. Navíc, Lucius Malfoy je momentálně zavřený v Azkabanu. Je možné, že Voldemort je na Luciuse rozezlený kvůli tomu fiasku na ministerstvu. Možná, se mu chce mstít přes jeho syna.
Nemůžeme,ale s určitostí říci, že za tím stojí právě Malfoy Harry.
Každopádně se tu děje něco nebezpečného a divného. Nemyslete si, řád také neví všechno. Fénixův řád pouze bojuje se zlem. Neví jak ho zničit. Ale věříme Brumbálovi, že alespoň on ví něco víc."
,,Takže nevíš, kde je, když není v Bradavicích?"
,,Ne. A neví to nikdo. Brumbál nám toho zase tak moc neříká, jak by se mohlo zdát. Myslím, že Brumbál ví, co všechno zatím stojí a jedná nějak…jinak.
Někdy mě až přijde, že je podivuhodně klidný a nic nedělá vzhledem k situaci."
,,Sirius, když tady byl, říkal, že…" začal Harry.
,,Sirius už byl v Bradavicích?" přerušila ho náhle Alex.
,,No..vlastně jo…asi před týdnem."
,,Aha…"
,,Tak říkal, že…"
,,Já už asi půjdu. Musím ještě…hm…musím ještě opravit nějaké testy. Zatím na viděnou."
Alex, poněkud roztržitá, se nečekaně rozloučila a v mžiku vyběhla schodiště.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tr.Hleeck Tr.Hleeck | Web | 21. října 2007 v 20:41 | Reagovat

si to zase skopčim a přečtu jindy.. nemám ted už čas... ale určo tobude dobrý:-D

2 H.A.R.E.M. H.A.R.E.M. | 21. října 2007 v 22:35 | Reagovat

no uvidíš sama...

3 Tr.Hleeck Tr.Hleeck | Web | 22. října 2007 v 12:25 | Reagovat

no.. nakonec jsem si to přečetla tady. ted jsme v učebně a máme Ajinu:-D no. jako už si moc nepamatuju knížku.. ale něco si opisovala doslova,ne?:-D ale ten konec.. dobrý,no..:-D

4 H.A.R.E.M. H.A.R.E.M. | 22. října 2007 v 16:29 | Reagovat

tu čaást kde tam mluví mcgonagallová..trochu je to podobný no....ale jinak...má vlastnoruční práce=DDD myslim že už tam z toho nic moc z knihy doslava není;-)

5 Tr.Hleeck Tr.Hleeck | Web | 22. října 2007 v 20:27 | Reagovat

:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama