Sirius Black a dcera Viktorie Taggartové 3

5. října 2007 v 20:02 | H.A.R.E.M. |  sbadvt
3.KAPITOLA - Rufus Brousek
Ráno probíhalo v napjaté atmosféře. Alex se zdála být naprosto klidná a vyrovnaná. Ti, kteří včera výrazně nasávali máslového ležáku, se teď po ,,brzkém" vstávání, začali pídit po nějaké snídani. Zájem ostatních se stočil kolem Brumbála, který se právě přemístil do vstupní haly.

,,Přeji dobré ráno vespolek," pozdravil je energicky, ,,Alex, mohla bys prosím na slovíčko?" ,,Jistě," odpověděla Alex trochu vyvedená z míry.
,,Pojďme do přijímacího salonu." Alex si sedla tedy do křesla a Brumbál udělal to samé naproti ní. ,,Jak se cítíš?" zeptal se. ,,Jsem v pořádku. Ale myslím, že jste sem nepřišel jen proto, abyste se zeptal jak se cítím. Tak co se děje Albusi?"
,,Chtěl bych tě o něco požádat."
,,Poslouchám."
,,Nechtěla bys přijmout místo učitelky v Bradavicích?"
,,Co prosím?" Alex tuto žádost vůbec nečekala. Měla za to, že to bude nějaký úkol pro řád. Byla smířená už téměř se vším.
,,Stará profesorka Bagshotová odchází z místa učitelky studia mudlů. Myslel jsem, že by bylo na místě zaujmout nový postoj vůči mudlovským rodinám vzhledem k nenávisti, kterou k nim Voldemort chová." Alex při vyslovení jména temného pána sebou nijak necukla nebo nevykřikla, jak by se už dalo očekávat. Pouze stále stejně klidně seděla v křesle a poslouchala Brumbála. ,,Nenapadla mě žádná jiná osoba než ty," pokračoval Brumbál, ,,umíš dobře prosazovat své názory, o mudlovském světě toho mnoho víš. Studenti v této době musí pochopit jaký je správný postoj k mudlům. Nesmí si brát příklad z Voldemortova názoru. Můžeš to brát i jako určitou prospěšnou práci pro řád. Záleží to ovšem ale pouze na tobě." Brumbál vstal z křesla a zamířil ke dveřím.
,,Promysli si moji nabídku a dej mi pokud možno co nejdříve vědět jak si se rozhodla." Alex po dlouhém mlčení jenom přikývla.
Právě když vycházeli ze salonku, se do haly naráz přemístili čtyři členi řádu.
,,Filipe!" Alex se okamžitě rozeběhla za svým bratrem, jenž svou sestru pevně objal. Filip Owen byl vysoký sympatický mladík s černými delšími vlasy a modrýma očima. Byl nepochybně velmi hezký a přívětivý, ale do jisté míry poněkud zamlklý. Se svou sestrou měl spoustu stránek osobnosti velmi podobných. ,,Filipe, jsi v pořádku?" ptala se s ustaraným výrazem v lesklých očích. ,,Ano, ale Dedalus je na tom zle. Před hodinou ho převezli do Svatého Munga." ,,Přežije to?" zeptal se Brumbál. ,,To nikdo s určitostí neví," povzdechl si Sturgis Tobolka, který měl na rameni tržnou ránu a obličej plný šrámů, ostatně jako všichni, kteří se zúčastnily ,,honu" na Smrtijedy.
,,Budu čekat na vaši podrobnou zprávu. Teď už bych měl být zase někde jinde. Jsem rád, že vy ostatní jste se vrátili ve zdraví. Musíme věřit, že to Dedalus zvládne," pravil s ustaraným tónem a pomalu se měl na odchodu. ,,Pane profesore!" Alex ještě stačila k němu rychle dojít než se stačil přemístit. ,,Albusi, já…chtěla jsem vám ještě říci, že...to přijímám. To místo v Bradavicích."
,,Jsi si tím jistá?"
,,Ano. Řekla bych že ano."
,,Výborně! Pak tě tedy očekávám 1.září v Bradavicích. Zatím na viděnou!" rozloučil se a hned na to se přemístil.
Bylo 31.července. Den Harryho 16.narozenin. Paní Weasleyová vynaložila celý svůj čas přípravám na oslavu a Sirius se snažil, aby celý dům jenom zářil.
Většina členů řádu byla pozvána na oslavu, ale mnoho z nich bylo prací pro řád tak zaneprázdněno, že museli pozvání s lítostí odmítnout.
Večer se spolu s Lupinem zastavila i Alex.
,,Všechno nejlepší Harry!" popřála Alex Harrymu a Lupin ji následoval.
,,Myslím, že se ti to bude hodit. Vybírali jsme to s Alex dobré dvě hodiny. Musím také dodat, že je to Siriusův nápad. Všichni tři jsme se na koupi podíleli." Lupin se usmál a dal Harrymu krásně zabalenou menší krabičku.
Ten ji se zaujetím otevřel a překvapením se zmohl sotva na pár slov.
,,Myslel jsem, že jsou vzácné!" vydechl ohromeně Harry.
,,Ano to jsou, ale když víš kde je hledat.." odpověděla mu Alex a nepatrně se ušklíbla. ,,Museli být tedy ale strašně drahé!" ,,No..nebyly nejlevnější, ale ty máš šestnáctiny a my jsme na to tři," smál se Sirius.
,,Tak mockrát děkuju. Opravdu." Harry vyndal z krabičky stříbrné hodinky s dvanácti ručičkami bez číslic. Přesně takové jaké měla rodina Weasleyových, jenomže tyhle nebyly nástěnné, nýbrž přímo na ruku.
,,Teď už stačí jenom když si tam nastavíš osoby, které by si tam rád měl," poradil mu Lupin.
Zbytek večera velice příjemně ubíhal. Tedy příjemně ubíhal do té doby než se rozezvučel domovní zvonek. Do té doby, než….,,Á dobrý večer slečno Owenová," pozdravil Alex (která šla otevřít) Rufus Brousek.
,,Vás jsem tu opravdu nečekal," divil se ministr.
,,Nápodobně." Brousek se stále potměšile usmíval, ale Alex na Brouska pouze zahlížela a úsměv by jí dokázal vykouzlit snad jenom slavný Merlin. V očích se jí nezračil žádný vlídný stín, ale ledový pohled, který jak se zdálo snažil zachytit Brouskův každičký sic nepatrný pohyb.
,,Je tu Harry Potter?" zeptal se, ,,potřeboval bych s ním mluvit."
,,Pročpak?" do rozhovoru se teď vmísil i Sirius.
,,Sirius Black."
,,Ministře."
,,To už bych raději projednal právě s Harrym jestli dovolíte," snažil se o vlídný tón. I když byl Black obvinění zproštěn, bylo vidět, že z něho má ministr určitý respekt. Sirius už měl něco na jazyku, když v tom přišel Harry. ,,To je v pořádku Siriusi."
,,Harry! Jsem opravdu rád, že tě poznávám!" rozplýval se ministr.
,,Pane ministře, pojďme tady do pokoje," navrhl Harry.
,,Výborně," Brousek tedy vstoupil a stačil ještě poznamenat: ,,velice krásné sídlo.."
Harry šel hned za ním a Sirius se už chystal ho následovat.
,,Siriusi, prosím tě...Tohle já vyřídím." Sirius se na místě zastavil a tvářil se poněkud zaskočeně, ale nakonec přikývl. Harry se na něj usmál a odhodlaně vešel do dveří pokoje, jež za sebou zavřel. Sirius si jenom povzdechl a Alex mu dala krátce ruku na rameno a dodala: ,,Už je opravdu vidět, že je mu šestnáct."
Odešla a nechala Siriuse bloudit ve svých myšlenkách. Většinou rodiče nebo opatrovníci sentimentálně vzpomínají na léta, kdy se jejich ratolesti batolily po koberci a k zemi je táhla nasáklá plína. Ale jelikož Sirius viděl Harryho až v jeho třinácti letech, vybavovala se mu pouze jeho odvaha a podobnosti v povaze s jeho otcem. Byl skutečný Potter a Siriuse ani nenapadlo, že by se pouštěl do světa nostalgie. Věděl, že na místě není smutek nad Harryho stále vyšším věkem, ale pýcha nad jeho vlastnostmi. Sirius se pousmál, hodil otrávený pohled na portrét své oblíbené matky a zamířil do kuchyně, kde se divoce diskutovalo o návštěvě ministra kouzel.
,,…takže to je tvoje poslední slovo?" zeptal se Brousek s nebezpečným tónem, rozléhajícím se po celém domě. Sirius a ostatní okamžitě vyrazili do vstupní haly. ,,Ano," odpověděl mu bez rozmýšlení Harry.
,,Můžete mi ministře laskavě říct co se tu děje?" zeptal se Harryho kmotr výhrůžně. ,,To se zeptejte tady Pottera. On sám moc dobře ví co dělá."
Chvíli se na Harryho ještě zlostně díval a on mu jeho pohled opětoval.
,,Promiňte pana ministře, ale pokud hledáte dveře tak jsou hned za vámi," oznámila mu Alex. Ve tváři měla podivný výraz, který by se dal srovnávat se zadostiučiněním. Brousek zůstal stát na místě.
,,Vy jste všichni opravdu tak zaníceni proti ministerstvu, že slečno Owenová? Nebo bych měl říct, paní profesorko?"
Alex zůstala jako opařená. Oči ji kmitaly ze strany na stranu. Zřejmě hledali jednu jedinou osobu z celého Grimmauldova náměstí.
,,Profesorko?" opakoval nevěřícně po Brouskovi Sirius.
Ty krásné hnědé oči náhle strnuly. Alex je na velmi krátký okamžik pevně zavřela a i hned se zadívala na starou keramickou vázu, v níž byly sušené květiny. ,,Tady slečna Owenová, velmi ochotně přijala místo v Bradavicích jako učitelka studia mudlů. Neříkejte, že…"
,,To by snad stačilo," ukončila ho rázně, ,, opravdu děkujeme za vaši nesmírně milou a přínosnou návštěvu." Alex přešla ke dveřím a Brouskovi je otevřela.
,,Sbohem pane ministře."
Brousek měl tvář zkřivenou vztekem. Ještě se vražedně podíval přímo na Harryho i Alex a odešel.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tr.Hleeck Tr.Hleeck | 7. října 2007 v 10:55 | Reagovat

td si to du cist.. ale na mp3.. teda eci to nevadi:-D du totiz ven s hafanem.. normálně si čtu deník(Sevíka), ale už to mám bohužel dočtený:-( no.. určo to bude zjmavý:-D

2 H.A.R.E.M. H.A.R.E.M. | 7. října 2007 v 11:17 | Reagovat

=D

3 Tr.Hleeck Tr.Hleeck | Web | 7. října 2007 v 14:15 | Reagovat

fakt moooc pěkný:-D

4 H.A.R.E.M. H.A.R.E.M. | 7. října 2007 v 16:52 | Reagovat

oooooo děkuji=)..jsem zvědavá na tu tvoji ray;-)....jak to bude pokračovat;-)....sem zvědavá co budeš říkat na 4.kapitolu=)...

5 Tr.Hleeck Tr.Hleeck | 7. října 2007 v 18:19 | Reagovat

no.. to ja sem na tu 4tou kapitolu taky zvědavá... s Ray nevím no.....

nejak me ted nebere... ale Znovuzrozenýho by sem rada fakt dodelala.. chtela bych tak 15 kapitol.. uz mam docela vymyslenou zapletku..docela brzo:-D

6 H.A.R.E.M. H.A.R.E.M. | 7. října 2007 v 21:45 | Reagovat

Tak to je fajn! ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama