Říjen 2007

Opatství Northanger - Obsah

3. října 2007 v 17:25 Jane Austen
Opatství Northanger / Northanger Abbey (1818)
Mladá a nezkušená Catherine je pozvána jednou zámožnou paní do města Bath, města plném radovánek, plesů a zábavy. Cathy tam prožije krásné chvíle a seznámí se se spousto lidí, které si velice oblíbí. Její nová přítelkyně, Eleonor, jí pozve do svého letního sídla, opatství Northanger. Lehkovážná Catherine, která je ovlivněná historickými romány, si ihned po přájezdu začne v mysli kreslit různé tragické příběhy, kterým sama začne věřit a tím se dostane do několika problémů ...

Anna Elliotová - Obsah

3. října 2007 v 17:24 Jane Austen
Anna Elliotová / Persuasion (1818)
Anna byla po celý svůj život přehlížena svojí sestrou i svým otcem a tak není divu, když její otec zkrachuje a musí pronajmout své letní sídlo a odstěhovat se na nějakou chvíli do Bathu, že Annu radši pošle ke své provdané dceři, aby se starala o její děti. Anna nic nenamítá, neboť sama se nechce ocitnout ve společnosti své chladné rodiny. Místo toho se octne ve společnosti kapitána Wentworthe, muže, kterého před lety odmítla, když jí podal nabídku k sňatku. V té době byl chudý a její rodina jí sňatek neschvalovala, ale mezi těmi lety, co se neviděli, nejen že oba dospěli a přibyli na kráse, taky on přibyl na majetku a stal se z něho zámožný muž (se stále stejnými city) ...

Emma - Obsah

3. října 2007 v 17:20 Jane Austen
Jedinou touhou mladé zámožné dívky, Emmy Woodhousové, je dávat dva mladé lidi dohromady a připravovat jim svatbu, jen na tu svojí nechce pomyslet.

Rozum a cit - Obsah

3. října 2007 v 17:16 Jane Austen
Rozum a cit
vypráví o osudech sester Elinor a Mariany Dashwoodových, které se po smrti otce museli s matkou a nejmladší sestrou Margaret odstěhovat z výstavného sídla a žijí víceméně z blahovůle na panství vzdáleného příbuzného, který je pohostinně a dobrosrdečně přijal. Obě sestry už jsou ve věku, kdy se mohou poohlédnout po vhodném životním partnerovi, a jejich okolí tedy sleduje jejich počínání bedlivě a zvědavě.

Pýcha a předsudek - Obsah knihy

3. října 2007 v 17:12 Jane Austen
Kniha Pýcha a předsudek byla poprvé vydána Jane Austenovou pod názvem První dojmy roku 1795, ale byla odmítnuta. Jane se nevzdává a pouští se do své druhé knihy Rozum a cit a přepracovává své první dílo, jež roku 1813 vydá už pod nynějším názvem. Téměř rázem si získala úspěch a neobyčejné sympatie čtenářů.

Vášeň a cit - foto

3. října 2007 v 17:05 | H.A.R.E.M. |  Vášeň a cit
Vášen a cit je o samotné Jane Austenové. Je to její příběh, ze kterého se inspirovala pro svou tvorbu (viz Pýcha a předsudek apod.)
Wickham (Rupert Friend) - foto

2. října 2007 v 16:13 Pýcha a předsudek
Tady je s Keirou....seznámili při natáčení Pýchy a předsudku :)