Sirius Black a dcera Viktorie Taggartové 1

26. září 2007 v 23:31 | H.A.R.E.M. |  sbadvt
Nesuďte mě prosím vás moc přísně..je to má 1.povídka;-)...máte tu zatím jenom uvod a celou 1. kapitolu....předem se omlouvám za gramatické nebo stylystické chyby...moc sem si to po sobě nepročítala...je to zatím takový provizorní...
ÚVOD
Všichni, kteří se nemohli dostavit na Odbor záhad spolu s ostatními členy Fénixova řádu,se pomalu přemisťují do hlavního štábu na Grimmauldově náměstí 12.

V kuchyni začíná porada. Všichni spekulují o důvodu, který by přiměl Harryho Pottera, aby se vydal na Odbor záhad. Vědí, že Voldemort Pottera potřeboval k vyzvednutí věštby,ale nemohli si vysvětlit za jakým účelem se Harry na ministerstvo přece jenom vydal. Zatoužil snad i on vědět co je obsahem tajuplné věštby? Nebo se jednoduše nechal vlákat do pasti od samotného Voldemorta? Minuty velmi pomalu ubíhaly a každý netrpělivostí nedokázal sedět déle než pár vteřin. Věděli, že by se každou minutou měla Tonksová, Lupin, Moody, Kingsley, Brumbál a Sirius přemístit do vstupní haly, vyčerpaní od bitvy. Vyčerpaní, ale naživu. V to doufali obyvatelé Grimmauldova náměstí. Paní Weasleyová se celá třásla a za celou dobu neřekla ani slovo. PRÁSK! Konečně! Do Vstupní síně se naráz přemístilo všech šest členů řádu. ,,Brumbále! Co se stalo? Jsou všichni v pořádku?" spustila hned paní Weasleyová. ,,Všichni jsou až na menší zranění živý a zdravý. Pojďte do kuchyně, Sirius a ostatní vám vše do podrobna vysvětlí, já se musím vrátit zpět do Bradavic." Sirius celou dobu poněkud zaražený se spolu s Lupinem pustil do vyprávění. Všichni pozorně poslouchali, občas bylo vyprávění přerušeno náhlými otázkami a nikdo nechtěl ani pomyslet na strašlivou dohru, která mohla přijít.
1.KAPITOLA - ZPROŠTĚNÍ
Byl už červenec. Byla letní teplá noc, když Harry dorazil po nešťastných prázdninových dnech u Dursleyových na Grimmauldovo náměstí.
Harry s Brumbálem dorazili do vstupní haly a očekávali, že všichni už spí, když v tom se z kuchyně přiřítila překvapená paní Weasleyová s úsměvem na tváři.
,,Ráda tě vidím Harry! Profesore!" uvítala je a hned šla připravovat něco k jídlu.
Brumbál se hned na to z neodkladných důvodů někam přemístil a Harry si po jídle šel do jedné z ložnice lehnout. Ráno se všichni sešli u snídaně. Sirius právě prošel vstupní halou, když se s Harrym poprvé setkal v tváří v tvář od incidentu na ministerstvu. Sirius Harryho objal a tvář se mu rozzářila pod širokým úsměvem, který mu opět dodávalo neodolatelné kouzlo, jenž putovalo dlouhou dobu v myšlenkách mladých dívek. Při snídani byli všichni zabráni do různých debat, dokud se neobjevil Kingsley Pastorek s Denním věštcem v ruce.
,,Siriusi, měl by sis něco přečíst,"oznámil pastorek s nečitelným výrazem.
Sirius se i hned pustil se zaujetím do čtení. Tvářil se šokovaně, ale když dočetl začal se smát svým obvyklým štěkavým smíchem. ,,Nemůžu tomu uvěřit…to..to snad není pravda. Svobodný člověk.Svobodný člověk…"stále opakoval skoro jako v mdlobách a nepřestával se štěkavě smáT.
SIRIUS BLACK ZPROŠTĚN VŠECH OBVINĚNÍ
Sirius Black je známý jako několikanásobný notorický vrah, ale před několika hodinami se Albus Brumbál sešel se samotným ministrem kouzel Rufusem Brouskem, aby odhalil skutečnou tvář Siriuse Blacka.
Vražda Petera Pettigrewa, dalších dvanáct mudlů, pokusy o zabití Harryho Pottera a hromadný útěk Smrtijedů z kouzelnického vězení v Azkabanu.
Teprve dnes se dovídáme skutečnou pravdu o všech zločinech připisovaných na Blackův účet. Peter Pettigrew byl odměněn Merlinovým řádem první třídy za svou mimořádnou odvahu, kterou prokázal, když se v boji postavil proti Blackovi, který podle všech informací byl odpovědný za smrt rodičů Harryho Pottera. Je to ale pravda? Brumbál včera ministrovi objasnil nahromaděné lži kolem Pettigrewovi smrti. Pettigrew se nestal obětí šíleného vraha, ale skutečnost vypovídá o opaku. Black se chytil do pasti nastražené právě od Pettigrewa. Málokdo ví, že otec Harryho Pottera - James byl Blackovým a Pettigrewovým nejlepším přítelem. Mělo se zato, že Blackovi bylo přiděleno tajemství o úkrytu rodiny Potterových, ale faktem zůstává, že jejich tajemství střežil Pettigrew. Ten se ale přidal na temnou stranu a tajemství, které nemělo být nikdy vyzrazeno vyslyšel samotný Vy-víte-kdo. Na základě těchto informací se Vy-víte-kdo vydal za Potterovými (viz strana 10).
Pettigrew následně předstíral svou vlastní smrt před strachem ze svých bývalých přátel a pomsty, které by se na něm mohli dopustit. Ještě předtím stihl zabít dvanáct mudlů a useknout si jeden ukazováček, aby byl Black považován za naprostého masochistu. Z vraždy mudlů a Pettigrewa byl samozřejmě obviněn Black, který se bývalého přítele snažil najít a bez soudního řízení okamžitě poslán na dlouhá léta do Azkabanu. Jak víme, po dvanácti letech se mu podařilo uprchnout (viz strana 14). Harryho Pottera se nikdy nepokusil zabít, ba naopak se ho snažil ušetřit možného zla, a proto se za každou cenu snažil dostat do bradavického hradu. Do dnešního dne byl nucen se skrývat před hlídkami z ministerstva kouzel. Tak či onak, Brousek ho zprostil všech obvinění, které se kolem něj za celých patnáct let nashromáždili.
(viz strana 16 - Proč před rokem Brumbálovi nikdo nevěřil)

,,Siriusi! Siriusi, to znamená, že…znamená to že si svobodný! Už se nemusíš skrývat! To je úžasný!" Harry tomu nemohl uvěřit stejně tak jako Sirius.
,,Moje jméno je očištěno. Můžu si najít práci. Já můžu pracovat. Můžu vykonávat práce pro řád. Už nebudu sedět doma a pouze sledovat jak se ostatní pouští do nebezpečí. Můžu žít jako každý normální člověk. To je snad sen!" V domě ten den panovala více než radostná atmosféra. Nikdo neviděl Siriuse ještě tak šťastného a plného energie jako dnes. Už nebylo ani stopy po zachmuřelém a nevlídném majiteli čísla 12.
Odpoledne probíhalo v proudu bujarých oslav. Kolem druhé hodiny se rozezněl zvonek u domovních dveří. Sirius kvapně šel s potěšením ihned otevřít.
,,Á že by přede mnou stál zcela nevinný znovuzrozený Sirius Black? Nebo se mi to jenom zdá?" ,,Myslím, že by to tak opravdu mohlo být,"smál se Sirius,,,vítám tě tady!" ,, Myslím, že mohu říct to samé, vítám tě v novém světě Siriusi."
Chvíli zavládlo ticho. Jak Sirius tak i mladá neznámá stáli proti sobě a mlčeli. V tom do haly vstoupil Harry a oba jako by se vrátili zpět do reality.
,,Harry, rád bych ti představil novou členku Fénixova řádu, Alex Owenovou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tr.Hleeck Tr.Hleeck | 27. září 2007 v 12:06 | Reagovat

Hm... to se to pěkně rozjíždí..... já už mám plán na dlaší povídku.... tak trochu v podobném smyslu, jako je ta tvoje... i když SS je něco jiého než SB :-D

2 Tr.Hleeck Tr.Hleeck | 27. září 2007 v 12:06 | Reagovat

Jo a fjn že sis změnila to pozadí.. jukni se ke mně.. uděala jsem taky menší změny.. ale nevím.. možn to nakonec bude vypadat úplně jinak:-D

3 RobertJouby RobertJouby | E-mail | Web | 1. prosince 2017 v 22:10 | Reagovat

Doctor Who is now considered a British Institute and has come a long way since it first aired on November 23rd 1963. The very first show saw the Doctor travel 100,00 years into the past to help some dim cavemen discover light. After 26 seasons and seven Doctors later the series came off our screens in 1989 much to the disappointment of the huge devoted fanbase. In 1996 an attempt was made to revive Doctor Who but it wasnt until June 2005 when it came back with a vengeance with Christopher Eccleston as the ninth Doctor that put the series back on the map as it were. It then went on for 5 years with David Tenant portraying the Doctor until 2010 when Matt Smith took over the role. Today it is still a great family show and has attracted many new fans.
<a href=https://www.cialissansordonnancefr24.com/prix-de-vente-du-cialis/>https://www.cialissansordonnancefr24.com/prix-de-vente-du-cialis/</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama